Cinsiyet değiştirip vücut geliştirdi

Cinsiyet değiştirip erkek olan Shawn Stinson, vücut geliştirme sporuna merak saldı Şampiyon olan adamın kaslarını görenler bir zamanlar kadın olduğuna inanamıyor

BENİM İÇİN DOĞAL OLDU

ABD’nin Atlanta kentinde yaşayan Shawn Stinson, geçen sene ‘Trans Bireylerarası Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda birinci oldu. Stinson’ın sonhalini ve kaslarını görenler görenler bir zamanlar kadın olduğuna bir türlü inanamıyor. Şu anda 35 yaşında olan Stinson, kendisini görüp şaşıranlarla ilgili olarak, ‘Kadın olarak yaşarken de hep bir erkek olduğumu düşünürdüm. Belki de ruhum için doğal olana geri döndüğümden, kadın halimi kimse hayal edemiyor’ yorumunu yapıyor.

EĞİTMEN OLARAK ÇALIŞIYOR

Cinsiyet değiştirmeden önce uzun bir dönem orduda görev yapan Stinson, Irak’ta da bulunmuş. ‘Çocukken kadın olmaktan memnun değildim. Orduda kendimi sorgulamaya başladıktan sonra, ünlü bir doktora gidip ne yapılması gerekiyorsa yapmasını söyledim’ diyor. Nişanlısı ile güzel bir hayatı olduğunu belirten Stinson, ‘Zor süreçlerden geçtim. Ama şimdi hayatımı bir düzene soktum. Mutluyum’ diyor. Şampiyon sporcu, şu anda fitness eğitmenliği yapıyor.